» » GÖRÜNTÜLÜ TANI LAB.

GÖRÜNTÜLÜ TANI LAB.


Polikliniğimizin laboratuvarında dünya standartlarında ve günümüz teknolojisiyle, evcil hayvanlarınızla ilgili ihtiyaç duyulabilecek kan testleri, idrar analizleri, dışkı analizi gibi rutin tanı prosedürleri kaliteli ve güvenilir şekilde, kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Veteriner hekimlerimiz bu sayede can dostlarınıza erken teşhis sağlamakta ve hastalık için en uygun tedaviyi hızla başlatabilmektedir. Yedi yaşını aşan evcil hayvanlarımız için yıllık rutin olarak önerdiğimiz gizli sağlık sorunlarının tespit ve tedavisi için sağlık taramasını da görüntülü tanı laboratuarı ile gerçekleştirmekteyiz. Kullandığımız teknoloji ile gerekli tüm bilgilere ulaşmamız mümkün olmaktadır.

Evcil Hayvanlarınız için Görüntülü Tanı Gerekli İse…

Görüntüleme bölümümüzde dijital röntgen, ultrason, enzim tarama ve hemogram gibi cihazlarımızla, evcil hayvanınız üzerinde herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek olmadan tanı koymamız kolaylaşmakta ve tedavi sürecimiz hız kazanmaktadır. Görüntülü tanı laboratuvarı ile sunduğumuz ultrason muayenesi, evcil hayvanınızın hastalığında, veteriner hekimimizin fiziki muayene ile tespit edemediği sorunların teşhisi( idrar yolunda tıkanma, yabancı cisim yutma, şüpheli kitle vb.), görüntülenmesi( kazalarda iç organ hasarı vb.), izlenmesi ( gebelik süreci, bebeklerin sağlık durumu; karaciğer, böbrek hastalığının takibi, kalp- damar- dolaşım kontrolü vb. ) ve sorunu değerlendirebilmesi; gerekli ise başka testlere gerek duymadan ilaç değişikliğine karar verebilmesi için gerekli görüldüğü takdirde kullanılmaktadır. Her türde evcil hayvan için görüntüleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Alınan veriler arşivlenmekte ve kontrol muayenelerinde faydalanılmaktadır.

Görüntülü Tanı Laboratuvarı Hizmetlerimiz

Kliniğimizde gelen kedi ve köpeklerin muayenesini ayrı ortamlarda yapmaktayız. Bunun yanında muayene ve teşhis için gerekli olan bulgulara ulaşılması için görüntülü tanı laboratuvarı kullanılmaktadır.  Burada bulunan görüntüleme cihazları ile hayvanlarımızın her türlü hastalığı teşhis edilerek tedavilerine başlanmaktadır. Bu ortamların kullanımı ortak olduğu için hayvanların tek olarak çekim için alınması söz konusudur. Ayrıca bu ortamların temizliği ve hijyeni konusunda da oldukça hassas davranılmaktadır. Kliniğimizde sizin için ve kedi köpekleriniz için en güzel ortamlar hazırlanmıştır. Bu ortamlarda gönül rahatlığı ile dostlarımızın bakımını ve tedavilerini yapmaktayız.