» » EV ZİYARETİ HİZMETİ HAKKINDA

EV ZİYARETİ HİZMETİ HAKKINDA

dış hasta ziyareti
Dünyamızı paylaştığımız ve insanların en büyük dostlarından olan hayvanların sağlığı, herkes için oldukça önemlidir. Özellikle de evlerde beslenen kedi köpek gibi evcil hayvanların kontrolleri ve düzenli yapılması gereken aşıları söz konusu olduğunda, daha fazla özen göstermek gerekmektedir. Ancak bazı zamanlar, ailenin bir üyesi gibi olan bu küçük dostları hekime götürecek imkanlar bulunamayabilir. Yoğun iş veya yoğun sosyal hayatı olan kimseler için özel veteriner hizmetleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de dış hasta hizmetidir. Ev ziyareti hizmeti olarak da tanımlanan bu hizmet kapsamında, evcil hayvanın ihtiyacı olan aşılar, uzman personelce ev ortamında yapılabilmektedir. Bu şekilde evcil hayvan da kendini güvende hissettiği ortamından çıkarılmadan rahatça aşılanabilir.

Neden Ev Ziyareti Yapılmaktadır

Evlerde en çok beslenen hayvanlardan olan kedi ve köpeklerin bakımları sanıldığının aksine o kadar kolay değildir. Evcil hayvan sahiplenmek, büyük bir sorumluluğu kabul etmek anlamına da gelmektedir. Hayvanın maddi ve manevi tüm gereksinimlerini karşılamak sizin bir nevi görevinizdir. Evcil hayvanın aşılarının düzenli olarak yaptırılması da bu noktada önem kazanmaktadır. Ve bu aşının da işinin ehli bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir. Dışarıya çıkma engeli bulunan hayvan sahipleri, dış hasta hizmeti alarak küçük dostlarının ertelenmesi uygun olmayan bu ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu tarz sorunlara çözüm bulmak amacıyla oluşturulan uygulama aracılığıyla, evden çıkmadan işlemler halledilebilecektir. Evden çıkmadan evcil hayvanınızın aşılarının zahmetsizce yaptırılabilmesi olumlu bir değişim de yaratacaktır.

Ev Ziyareti Ne İşe Yarar

Avrupa'nın pek çok ülkesinde zaten yapılan bir uygulama olan ev ziyareti hizmeti, ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu hizmetin sunulması, hayvan sahibi insanların hayatlarının çok daha kolay olmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca kısa süre içinde işlemlerin tamamlanıyor olması ve yol çilesinin bulunmaması da hizmetin artı yönlerinden bazılarıdır. Bu hizmete genel olarak, çok yoğun bir tempoda çalışan ya da çeşitli sebeplerden evden çıkması uygun olmayan kimseler rağbet göstermektedir. Evcil hayvanların aşılarının evlerinde doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan bu sistem, özellikle yaşlılıktan mütevellit evden çıkmakta zorluk yaşayan insanların da imdadına yetişmektedir. Bilhassa aşı gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması hususuna, onlar için olduğu kadar kendimiz için de hassasiyet göstermek gerekir.